Обираємо кондиціонер для закладів громадського харчування

  • Обираємо кондиціонер для закладів громадського харчування

Влаштування інженерних мереж у закладах громадського харчування - окреме непросте завдання. Стосується це не лише електрики та водопостачання, а й вентиляції, а також – кліматичної техніки, необхідної для підтримки комфортного мікроклімату для гостей та здорового робочого режиму – для співробітників. Значна частина підприємств громадського харчування – підприємства малої та середньої виробничої потужності. Це можуть бути кафе, ресторани, піцерії, кафе чи бари. Чим комфортніше гостям – тим охочіше вони затримуються та повертаються знову і знову. А це, у свою чергу – чистий прибуток підприємства. За наявності гарної вентиляції та сприятливих умов достатньо кондиціонерів невеликої потужності, до 10кВт. Їхнє завдання - зміна температури в приміщенні, без додаткових функцій. Взимку вони нагрівають повітря за принципом теплового насоса, а влітку охолоджують, рятуючи від спеки. Види кондиціонерів У закладах громадського харчування зазвичай встановлюються напівпромислові кондиціонери:

СПЛІТ-СИСТЕМИ. Більш складні і зазвичай - потужні та функціональні системи з кількох блоків різної конфігурації. Традиційно складаються з двох частин: зовнішнього компресорно-конденсаторного агрегату, що встановлюється поза приміщенням та внутрішнім охолоджувачем. Такі кондиціонери монтуються на стіну або стелю, рідше встановлюються на підлозі. Їх легко непомітно вбудувати у підвісній конструкції, завдяки чому вони не псують інтер'єр.

Особливості використання кондиціонерів для ресторанів та кафе Найчастіше одного компресора вистачить на одне-два приміщення, залежно від площі. Блокова система дозволяє створювати цілий ланцюжок: перший компресор підключається до внутрішнього блоку одного приміщення, другий - до внутрішніх блоків другого та третього приміщення тощо. Для невеликих підприємств достатньо моноблоку, для складніших - гнучкої спліт-системи. Найсуворіші вимоги пред'являються до масштабних закладів з повноцінною кухнею та великою залою. У такому разі необхідно забезпечити не тільки охолодження повітря, а й:

  • потужну вентиляцію кухні;
  • умови для зберігання продуктів та заготовок;
  • суворе дотримання санітарно-гігієнічних норм;
  • ефективне кондиціювання при зонуванні простору;
  • запобігання проникненню запахів з кухні до зали.
  • У залах краще виглядають функціональні спліт-системи, які гармонійно вписуються в інтер'єр. Для кухні головний критерій – потужність. А для офісної частини закладу досить звичайних побутових кондиціонерів.
22/12/2018 19:19:07
0
1136

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!